Wyraziste i eleganckie tapety ścienne do każdego wnętrza


19 sierpnia, 2021

Pioneer to jedna z najnowszych kolekcji tapet ściennych od Graham&Brown. Jej nazwa nawiązuje do nowatorstwa, odkrywania nieznanego, zapoczątkowywania czegoś nowego. Takie też są tapety – to odważne, wyraziste wzory w eleganckim klimacie, charakterystycznym dla brytyjskiego producenta. Pioneer to tapety w klimacie art deco, retro, kolonialnym, które wpasowują się w każde wnętrze, w każdym zaskakując i tworząc niezwykły klimat.

Wyrazista elegancja tapet ściennych

Tapety zebrane w kolekcji Pioneer zostały utrzymane w mocnej, ale dość wąskiej kolorystyce. Dzięki temu są wyraziste, ale zachowują umiar, spokój i subtelność. Dominującymi odcieniami są granat, ciemna zieleń, beż, czerń, biel, z dodatkiem odrobiny błysku.

Thales Aqueous (nr kat. 112201) to tapeta, która dobrze oddaje ducha całej kolekcji. Subtelny geometryczny wzór w głębokim granatowym kolorze daje iluzję głębi i przestrzeni. Deseń przypominający kamienie jest wyrazisty, ale na tyle uniwersalny, że z powodzeniem może stać się częścią nawet aranżacji kuchni.

Inspirację klasyką wyraźne da się odczuć dzięki tapecie we wzór pepitki. Ten ponadczasowy dizajn to uosobienie stylu. Robi wrażenie na jednej ze ścian, ale dramatyzm można budować, kładąc tapetę na pozostałych płaszczyznach. Pięknie komponuje się z neutralnymi odcieniami i gładkimi powierzchniami.

Kolekcja Graham&Brown nie byłaby pełna, gdyby nie pojawił się w niej motyw wyraźnie artystyczny. Tę rolę w Pioneer odgrywa tapeta Drawing Room (nr kat. 111716), która już z nazwy zachęca do puszczenia wodzy fantazji. Czemu by nie pójść za ciosem i tak jak projektant nie położyć jej również na suficie?

Eleganckie i ponadczasowe wzory to także cecha wyróżniająca produkty od Graham&Brown. Złoto i srebro na granatowych, czarnych i ciemnozielonych tapetach to nawiązanie do atmosfery lat 20. XX wieku. Dzięki stonowanej kolorystyce wzory te choć mają znamiona eklektycznego przepychu, są uniwersalne i przepięknie łączą się w aranżacjach z prostymi, współczesnymi meblami.

Tapeta roku 2021

Poza tym, że Pioneer to elegancja, wyrazistość, klasyka i artyzm, to także kolekcja, w której swoje miejsce znalazła tapeta roku 2021. Jak co sezon Graham&Brown przedstawił swoją gwiazdę i po raz wyróżnia się ona soczystością kolorów i motywu.

Timepiece – bo tak brzmi nazwa tapety 2021 roku – nawiązuje do podróży w czasie. Powstała z inspiracji archiwami producenta z 1946 roku i jest hołdem oddawanym pierwszej wyprodukowanej tapecie od Graham&Brown. Łączy w sobie geometrię i motywy kwiatowe, które układają się niemal jak w kalejdoskopie, a wyrazu i elegancji dodaje tapecie połyskująca powierzchnia, na której został nadrukowany wzór.

Ekspresyjna roślinność oraz zdecydowana geometria nwiązująca do diamentu to kwintesencja tapet brytyjskiego producenta – Timepiece jest innowacyjna, odważna i dumna. Takie też stworzy wnętrze, niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu się znajdzie.

Tapeta Timepiece powstała w trzech wersjach kolorystycznych: Amethyst, Moonstone, Midnight. Każda z nich łączy kolka różnych odcieni, które zaskakująco przenikają się i łączą, tworząc wzór tajemniczy, ale pełen uroku.

Uniwersalność kolekcji Pioneer

Tapety ścienne Pioneer to eleganckie i luksusowe tapety ścienne. Są jednak też nadzwyczaj uniwersalne, co udowadniają producenci, kreując z ich wykorzystaniem rozmaite, oryginalne aranżacje. Jeżeli więc szukasz tapety do swojego salonu, sypialni, a nawet łazienki, przejrzyj tę pionierską kolekcję, by znaleźć dla siebie coś absolutnie nieszablonowego.

">