Rewolucje w stylu Graham&Brown


6 marca, 2018

Zastanawiacie się nad odnową kuchni lub jadalni? Chcielibyście, aby były miejscami wyjątkowymi i nie wiecie jaki akcent dekoracyjny do nich włączyć? Idealnym rozwiązaniem są w tym przypadku tapety, które świetnie podkreślą jedną z wybranych ścian, a jednocześnie wyrażą w pełni styl i charakter właścicieli.

Angielski producent Graham&Brown oferuje szeroki wachlarz wzorów chcących spełnić oczekiwania każdego, niezależnie od wieku czy osobowości. Bogata kolekcja tapet zawiera motywy dynamiczne, nowoczesne, wyraziste, odważne, lecz także i te klasyczne, stonowane, wprowadzające w stan relaksu, wyciszenia i odprężenia.

W najnowszych katalogach znaleźć można wzory imitujące pięknie ozdabiane kafle, drewno, cegły lub małe kostki tworzące wspaniałą, drobną mozaikę. Dostępne w jasnych i ciemnych odcieniach tapety najlepiej łączyć w zestawieniach kontrastowych, szczególnie ładnie prezentują się wówczas wzory z dominacją czerni.

 

tapeta ścienna 20-144
tapeta ścienna 103852
tapeta ścienna 101801_2
tapeta ścienna 104947_1

 

Warta szczególnej uwagi jest tapeta imitująca magiczne szkiełka i kamienie. Wklęsłe elementy wzoru doskonale prezentują się na ścianie, ozdobione są lekką, brokatową poświatą, a dodatkowo wykazują odporność na zmywanie i blaknięcie. Nie jest to tapeta przeznaczona jedynie do kuchni, dlatego też świetnie odnajdzie się w miejscach takich, jak murek łączący otwartą kuchnię z salonem.

 

tapeta ścienna 103923
tapeta ścienna 103923_1

 

Nowoczesną inspiracją z pewnością stanie się propozycja nawiązująca do wystroju angielskiej kawiarni. Czarna powierzchnia tapety imituje lekko błyszczącą tablicę, na której umieszczono wklęsłe, kredowe rysunki przedstawiające m.in. dymki, filiżanki z gorącym napojem, ornamenty i liczne, dekoracyjne napisy. Motyw zaprezentuje się najlepiej w połączeniu z żywymi kolorami. Do takiej kuchni lub jadalni warto dodać ciepłą, intensywną żółć, pomarańcz lub inny lubiany przez nas jasny kolor. Ważne, aby pomieszczenie nie stało się zbyt ciemne i przytłaczające.

 

tapeta ścienna 32-993
tapeta ścienna 32-993_3

 

Zwolennikom stylu angielskiego polecamy harmonijne motywy kwiatowe, natomiast amatorom innych roślin zaproponować możemy wzory prezentujące się jak prawdziwy, domowy ogród. Naturalne ozdoby prezentują się bardzo wiarygodnie. Sukulenty i zioła wyglądają jak rośliny uwiecznione na dobrej jakości fotografii.

 

tapeta ścienna 101500_1
tapeta ścienna 103141
tapeta ścienna 104137

 

Niech kuchenne rewolucje odmienią Wasze wnętrza na takie, w których z przyjemnością będziecie chcieli spędzać wolny czas. Wspomniane tapetowe wzory to jedynie namiastka tego, co znaleźć można w ofercie Graham&Brown. Zapraszamy więc do śledzenia stale poszerzającego się asortymentu angielskiego producenta.

tapeta ścienna 104947_1">