Pomysły na wnętrze z akcentem tropikalnym


6 marca, 2018

Bora bora, Fidżi, Bali, Jamajka… egzotyczne wyspy wszystkim kojarzą się z ciepłym klimatem, wakacjami, miłymi chwilami spędzonymi na plaży, wśród tropikalnych roślin oraz pod pogodnym, bezchmurnym niebem. Przyjemne obrazki z podróży warto utrwalać nie tylko na widokówkach i zdjęciach. Coraz większą popularność zyskują więc tapety w stylu egzotycznym.

Oryginalne wzory z palmami lub kwiatami proponuje Graham&Brown. Tapety wprowadzają sporą dawkę pozytywnej energii. Idealna dla osób nieobawiających się odważnych akcentów zdobniczych.

Bardziej stonowane są tapety dostępne w kolekcji „Pure”. Znaleźć w niej można niewytłaczane kompozycje ułożone ze złotych lub srebrnych palmowych liści, które wtopione zostały w tła w odcieniach taupe, szarości lub łagodnego błękitu z delikatną domieszką zieleni. Szczególnie interesujący jest wzór z motywami w kolorze różowego złota – to prawdziwy hit ostatniego czasu! Zaznaczyć należy, że każdy z liści wyróżnia się lekką, błyszczącą poświatą. Naturalne ozdoby prezentują się więc bardzo gustownie i elegancko.

tapeta ścienna 100531_1
tapeta ścienna 100530_1
tapeta ścienna 100529_1
tapeta ścienna
tapeta ścienna 100528_1

Pomiędzy żywiołową tapetą numer jeden a stonowanymi wzorami numer dwa, umieścić można tropikalne motywy z kolekcji „Vermeil”. Podobnie jak w katalogu „Pure”, egzotyczne zdobienia składają się tu z palmowych liści, jednak ich kolory są nieco bardziej wyraziste i zdecydowane. Przede wszystkim podkreślić należy, że tło pełni w nich rolę kontrastu, dzięki czemu roślinne motywy są bardzo dobrze widoczne. Tak dynamiczne wzory dobrze jest łączyć z minimalistycznym wystrojem wnętrza – nie narazimy się wówczas nie niepożądany, denerwujący chaos.

tapeta ścienna 104264_1
tapeta ścienna 104263_1
tapeta ścienna 104265_1

Przyznajcie sami – tapety prezentują się bardzo efektownie. I co najważniejsze – każdy znajdzie wzór, który przypadnie mu do gustu. Choć kompozycje różnią się kolorami, wyrazistością i dynamiką, łączą je również cechy wspólne. Wśród nich wymienić trzeba modny, nowoczesny design, oryginalność i niepodważalne piękno wydobyte ze wspaniałych, tropikalnych roślin. Motywy inspirowane naturą prezentują się świetnie w każdym zakątku, w każdym pomieszczeniu i w każdym domu.

tapeta ścienna 104885_1">